Новини проекту
Спільноті адміністраторів сайтів шкіл та ліцеїв!
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 8 чоловік

ЗВІТ про РОБОТУ ШКОЛИ

Дата: 6 травня 2020 о 17:04

ЗВІТ про РОБОТУ ШКОЛИ

за 2018-2019 навчальний рік

Кадрове забезпечення

У 2018-2019 навчальному році штатними працівниками Авдіївська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів була забезпечена на 100%. Розстановка педагогів здійснювалася відповідно до фахової освіти педпрацівників.

 Педагогічний колектив школи складався з 19 вчителів, з них:

  • мають повну вищу педагогічну освіту – 17,
  • молодшого спеціаліста – 2,
  • не має педагогічної освіти – 0.
  • Спеціалістів вищої кваліфікаційної категорії - 5,
  • першої кваліфікаційної категорії – 8,
  • другої кваліфікаційної категорії – 0,
  • мають категорію «спеціаліст» - 4
  • молодшого спеціаліста – 2 педагоги.

Із загальної кількості педагогів всі 19 жінки:

  • до 30 років- 3
  • 31-40 років- 2
  • 41-50 років- 3
  • 51-55 років- 3
  • 56-60 років- 3
  • Понад 60 років- 5

Існуючі вакансії закриваються за рахунок довантаження працюючих вчителів.

Методична робота

У 2018-2019 навчальному році педагогічний колектив Авдіївської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів №1 працював над реалізацією науково-методичної проблеми «Використання інновіційних технологій для формування ключових компетентностей учнів», що знайшла відображення в роботі методичних об`єднань, педагогічних тематичних виставках, методичних заходах та професійних конкурсах. Керівництво методичною роботою здійснює заступник директора Бардукова Н.В.

Протягом минулого навчального року значно зріс рівень педагогічної майстерності вчителів. Система методичної роботи у школі була спрямована на формування індивідуальної, авторської системи педагогічної діяльності вчителя та цілісного педагогічного колективу, розвиток творчої особистості учня,. Головні зусилля було зосереджено на наданні реальної, дієвої допомоги педагогічним працівникам у підвищенні їхньої професійної майстерності, створенні творчої атмосфери, морально-психологічного клімату, який сприяв би пошуку кращих технологій педагогічної праці, ефективному втіленню інновацій, забезпеченні оптимальних умов для підготовки та роботи вчителів в умовах Нової української школи.

Планування методичної роботи включало такі основні напрямки:

-робота шкільних методичних об’єднань (ШМО);

                                -робота творчих груп вчителів;

-проведення методичних оперативних нарад;

-проведення групових та індивідуальних консультацій;

-забезпечення самоосвіти вчителів;

-створення творчих звітів педагогічних працівників;

Протягом минулого навчального року у закладі працювало 3 шкільні методичні об’єднання вчителів:

- ШМО вчителів початкових класів (керівник Кльова Л.М.);

- ШМО суспільно-гуманітарного циклу (керівник Савичева С.А.);

- ШМО класних керівників (керівник Хорошилова О.В.) та динамічна творча група вчителів  (керівник Бардукова Н.В.).

В основі роботи ШМО лежить організація системної роботи зі здібними та обдарованими дітьми, науково-дослідницька робота вчителів та учнів, підвищення професійної компетентності вчителів відповідно до кваліфікаційної категорії та вимог НУШ.

Результативною була робота всіх методичних об’єднань. Учителі провели відкриті уроки, виховні заходи, ділились досвідом роботи з проблем, над якими працюють в міжатестаційний період, зросла їх педагогічна майстерність. Внаслідок чого рівень навчальних досягнень учнів школи за минулий навчальний рік покращився.

 Учителі школи йдуть в ногу з життям. Широко впроваджують у практику інноваційні технології, суть яких полягає в тому, що навчання відбувається шляхом взаємодії всіх, хто навчається. З кожним роком нові інформаційні технології на уроках впроваджує все більше і більше педагогів школи.

За звітний період забезпечено виконання плану курсової підготовки на 100% від запланованої кількості. Пройшли курси підвищення кваліфікації при Донецькому облІППО – 4 вчителі, 4 вчителі пройшли тренінги в рамках НУШ.

Підвищенню рівня професійної компетентності вчителів сприяє атестація педагогічних працівників закладу, яка здійснюється відповідно до Типового положення про атестацію педагогічних працівників України, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 06.10.2010р.       № 930, зі змінами, затвердженими наказом Міністерства освіти і науки, молоді і спорту від 20.12.2011р. №1473. Всього в цьому році атестувалося 2 педагога школи через атестаційну комісію відділу освіти Військово-цивільної адміністрації м. Авдіївка Донецької області. Вчителі вчасно пройшли курси підвищення кваліфікації, брали активну участь в  методичній роботі, поширенні свого передового педагогічного досвіду, активізували роботу з учнями, батьками. За рішенням міської атестаційної комісії атестовані вчителі відповідають займаній посаді. Вчителям початкових класів Зарагуловій  Н.В. та Кльові Л.М. підтверджено на 5 років  раніше присвоєну кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії» та звання «старший учитель» Кльові Л.М.

Педагоги школи активно залучаються до роботи міських методичних об’єднань вчителів-предметників,  проведення конференцій, майстер-класів, працюють над удосконаленням форм і методів навчально-виховної діяльності для підвищення ефективності та якості освітнього процесу та беруть участь у фахових конкурсах. Вчителі школи були активними учасниками різноманітних конкурсів:

  • Всеукраїнський  конкурс «Колосок – учитель» (Несінова А.О., диплом –  учитель популяризатор).
  • Оформлення шкільного календарю з відображенням роботи школи у напрямку національно-патріотичного виховання. ( Володіна Л.О., І місце обласне).
  • І етап інтернет-конкурсу літературно-мистецької та педагогічної медіатворчості із зарубіжної літератури, російської мови та інтегрованого курсу  «Література» «Створи шедевр» (І місце, міський етап, Писаренко О.В.).
  • І етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України у 2018-2019 н.р. (Темушенко Т., керівник – Хорошилова О.В, ІІ м. міський етап.)
  • Виставка V серпневого Конгресу освітян Донеччини «Нова українська школа: вчимося вчити по-новому» (Зарагулова Н,В., Сименко Г.В.).??
  • Інтелектуальний заочний  міжнародний захід «50 слів» Бардукова Н.В., Володіна Л.О.  (Диплом за одну з кращих робіт).
  • Конкурс «Краща українська книга» на премію Президента України. Книга про діяльність шкільного міні-музею «Українська минувшина». Книга увійшла у 100 найкращих видань. (Кльова Л.К.)
  • Web-вітрина  «Кращий учитель образотворчості». Розробка уроку ОМ в 1 класі. Тема тижня. Осінь Тема дня. Зображення плямою – силует. Ритм. Пісня Р. Роджерса «До, ре, мі» (Самохвалова Г.О.)
  • Розробки та підготовки до друку збірки сценаріїв свят і виховних заходів освітян Донеччини до визначних та пам’ятних дат. Авторська розробка свята для учнів початкової школи, яка присвячена до Дня українського козацтва  «Ми-маленькі козачата» (учитель Кльова Л.К.)

Учитель продовжує навчатися протягом усього життя. Найактивнішими учасниками обласних методичних заходів (вебінари, Web-вітрини, онлайн конференції, інтернет - марафони) були Писаренко О.О. (52 заходу), Володіна Л.О (30 заходів), Савичева С.А. (15 заходів). Друковані  роботи на сайтах «На урок», «Всеосвіта» тощо  мають Самохвалова Г.О., Кльова Л.К., Пляшечник Т.М., Бардукова Н.В., Писаренко О.В.  

.

Навчальна діяльність учнів

Протягом 2018-2019 навчального року робота педколективу була спрямована на особистісно-зорієнтоване навчання і виховання школярів. Велика увага у школі приділяється охопленню дітей навчанням. Станом на 5 вересня 2018 року всі діти мікрорайону школи були охоплені навчанням.

Учні школи – активні учасники всеукраїнських та міжнародних предметних інтерактивних конкурсів: «Соняшник», «Олімпус», «Кенгуру», «Колосок», «Патріот». Кількість учасників та переможців інтерактивних конкурсів поступово збільшується.

Педагогічний колектив школи активно проводить роботу зі здібними та обдарованими дітьми. Учні активно приймають участь у шкільних та районних олімпіадах з базових дисциплін, різноманітних конурсах:

1.XII Міжнародний конкурс з українознавства для учнів 8 – 11 класів закладів загальної середньої освіти (керівник Кльова Л.К.)

2.Міжнародний інтерактивний природничий конкурс “КОЛОСОК - осінній-2018”

Клас

Кількість

учнів

Золотий сертифікат

Срібний

сертифікат

Сертифікат

учасника

2

9

7

2

3

14

5

8

1

4 а

12

1

7

4

6

3

2

1

5

15

4

11

6

9

3

6

7

2

2

8

1

1

Всього

86

15

30

23

3.І етап Обласного еколого - краєзнавчого  руху учнівської та студентської молоді «Донбас заповідний». Напрямок «Прикладна екологія». Конкурс фотографій «В об’єктиві фауна Донецького  краю». 15 робіт учнів.  ( класні керівники 2-9 класів)

4. Всеукраїнський конкурс краєзнавчо-дослідницьких робіт Всеукраїнської краєзнавчої експедиції учнівської  молоді «Моя Батьківщина - Україна».

● Назва  напрямку «Козацькому роду нема переводу». Проект «Українська козацька педагогіка: традиції навчання та виховання». Шелюх Микита – переможець міського етапу та призер обласного (ІІІ м., керівник – Кльова Л.К.)

● Назва  напрямку «Геологічними стежками України». Назва роботи «Дослідження Авдіївського родовища кварцових пісків» Рябінін Д. – переможець міського етапу та призер обласного етапу (ІІ м.,керівник – Володіна Л.О.)

5. Всеукраїнський різдвяний конкурс «Зимові свята в традиціях нашого народу». Диплом І ступеня – Писаренко Г.(4а.кл), Акінфієва А. ( 8 кл.).

6. Міжнародна олімпіада проекту «Всеосвіта»

«Екологічна грамотність»

клас

кіл-ть

І

ІІ

ІІІ

Учасник

2

19

9

4

6

8

15

15

«Українська мова. Зима 2018-2019 р»

2

21

21

8

15

15

«Правила дорожнього руху»

2

20

13

2

5

90

22

6

62

7. Всеукраїнський конкурс учнівської та студентської творчості імені Марії Фішер-Слиж «Змагаймось за нове життя!», присвяченого Лесі Українці. Номінації «Декламація». Міський рівень. Серед учнів 1-4 класів (Біла Лілія - учениця 1 класу  (І місце, вчитель Зарагулова Н.В.);  Писаренко Ганна - учениця 4 класу (ІІІ місце, вчитель   Писаренко О.В.); Байова Єлизавета, учениця 2 класу (ІІІ місце, вчитель  Кльова Л.К.);

Серед  учнів 5-7 класів: Бережна Варвара - учениця 6 класу (І місце,  вчитель Кльова Л.К.); Рудь Валерія - учениця 6 класу (ІІІ місце, вчитель Кльова Л.К.).

Всеукраїнський рівень.  Подяка - Писаренко Ганна - учениця 4 класу, Шелюх Микита – учень 6 класу. Диплом ІІ ступеня  Рудь Валерія  - учениця 6 класу. Диплом ІІІ ступеня  - Бережна Варвара – учениця 6 класу.

9. Всеукраїнський «Рими на колесах» учні 6 класу  Дулінець Марина (вірш  «Важливі правила»), Шелюх Микита (вірш «Як кіт Мирон правила дорожнього руху вивчав»).

10.Конкурс-огляд  дитячої та художньої творчості «Дерзайте, ви-талановиті» для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування Дулінець М. І місце на міському рівні. Участь в обласному відборі.

11.Всеукраїнський юнацький Фестиваль «В об’єктиві натураліста – 2019» за темою

 «Моя мала Батьківщина».  Номінація «Кращий відеоролик». Учасник - Дмитрієв Вадим. Керівник Володіна Л.О.

12.ІІІ Міжнародна  гра зі світової (української і зарубіжної) літератури «Sunflower» - 2018» 10 учнів.

Диплом переможця в початковій школі -2 учня

Диплом І ступеня регіонального рівня – 1 учня

Диплом ІІ ступеня регіонального рівня – 3 учня

Диплом ІІІ ступеня регіонального рівня – 1 учень

Сертифікат учасника –3 учня

13.Конкурс «Скажемо зайвим витратам ні!». Відеоролик «Казка про Петруся та Енергодідуся» за твором Писаренко Ганни. (учні 8 класу, керівник Писаренко О,В,)

14.Всеукраїнська олімпіада ОЛІМПУС- 13 учнів: 1 географія, 1 хімія,

11 математика,  10 учнів  диплом учасника, диплом  лауреата з математики –   Шелестов Роман.

15.IX Всеукраїнська українознавча гра «Соняшник» - 2018

Диплом переможця в початковій школі -15 учнів

Диплом ІІ ступеня регіонального рівня – 4 учня

Диплом І ступеня регіонального рівня – 3 учня

Диплом учасника – 27 учнів

16. Обласний фестиваль мистецької творчості «Європа з нами, ми з Європою». Номінація: «Виставка художньої творчості ʺДивовижна Європаʺ».  Керівник Самохвалова Г.О.   учасники : Будник  Софія  («Європа поруч з нами» ) і Самохвалов Роман («Дивовижна Європа»).

17.Всеукраїнський конкурс  з англійської мови «Грінвч»

Золотий сертифікат – Самохвалов Роман. Срібний сертифікат – Сидорко Ярослав.

Бронзовий сертифікат – Туркіна Тетяна. Сертифікат учасника –  20 учнів 3-5 класів

18. Фотовиставка до Дня Соборності України «Україна – це ми!». Назва роботи – «Пізнавши минуле, крокуємо в майбутнє». Учасники – учні 6 класу (гурток українського народознавства «Українська минувшина»), керівник Кльова Л.К.    

19. ІІ етап Всеукраїнських учнівських олімпіад:  ІІІ місце в олімпіаді з біології, Кот Д. учениця 7 класу (учитель – Володіна Л.О.)

20. Конкурс відгуків школярів «Читай-пиши»: Писаренко Ганна (4-а кл., керівник Писаренко О.В.);  Віннік Анастасія (4-а кл., керівник Несінова А.О. увійшла у 40 найкращих робіт);  Рудь Валерія (6кл., керівник Кльова Л.К.).

21. 46-й інтелектуальний заочний міжнародний заход  «50 слів» Володіна Л.О.

22. 47- й інтелектуальний заочний міжнародний заход  «50 слів» Володіна Л.О. (5 м.), Бардукова Н.В. (4м.), Дмитрієв В. (7 м) – учень 6 класу.

23. Конкурс «Моє місто (село) на долоні» у номінації «Мистецька подорож: пам’ятні місця Донеччини» (7 кл., Дмитрієв Вадим, керівник Володіна Л.О.).

24.  ІV обласний фестиваль  етнічних  та   національних мов та культур «Мови різні, душа одна»  учасники – члени гуртка «Українська минувшина», учні 6 класу, керівник Кльова Л.К. Назва виступу «Маланка ходила, Василя водила».

25. Конкурс малюнків «Я маю право» Сердюк Микита - учень 5 класу, початкова школа.

26. Конкурс дітей-інвалідів «Повір у себе» Писаренко Г., 4-А клас. Літературно-музична композиція «Любіть життя та посміхайтесь, люди!» (І м. міський етап, ІІІ місце обласний етап).

27.Тематична інтернет гра «КРОКС» Дмитрієв В. Керівники – Володіна Л.О.,   Бардукова Н.В.).

28. Фотовиставка до Дня Соборності України: «Україна – це ми!». Назва роботи – «Пізнавши минуле, крокуємо в майбутнє» (гурток українського народознавства «Українська минувшина», керівник Кльова Л.К.).

29.  Конкурс відеороликів благодійного фонду "Бібліотечна країна" (учні 4-б кл., керівник Пляшечник Т.М.)

30. Міський етап Всеукраїнських олімпіад (Волкова Н. 5 кл., ІІІ місце).

Як елемент позакласної навчально-виховної роботи проводились цікаві предметні тижні.

Виховна та позакласна робота

У 2018-2019 навчальному році виховна робота з учнями 1-9-х класів здійснювалася згідно річного плану роботи школи. Діяльність педагогічного колективу була спрямована на виховання гуманіста, патріота, громадянина України, реалізацію завдань Концепції національно-патріотичного виховання молоді, заходів щодо профілактики дитячої безпритульності і бездоглядності, тощо.

Педагоги школи глибоко усвідомлюють, що соціальна адаптація учнів, розуміння ними своїх прав та свідомого виконання обов’язків у значній мірі залежить від правильно визначених та обраних шляхів реалізації виховного процесу. Тому пріоритетними питаннями у виховній роботі школи залишається забезпечення всебічного розвитку особистості, сприяння її самовихованню й самореалізації. У зв'язку з цим виховна діяльність школи протягом навчального року була спрямована згідно напрямків:

• Превентивне виховання.

• Морально-етичне виховання.

• Художньо-естетичне виховання.

• Громадянсько-патріотичне виховання.

• Трудове виховання.

• Фізичне виховання і пропаганда здорового способу життя.

• Екологічне виховання.

Згідно з річним планом у школі проводилася певна робота з формування здорового способу життя, попередження травматизму, профілактики різних захворювань спортивно-масова робота.

На високому рівні проводилася спортивно-масова робота: різноманітні внутрішкільні змагання, участь у міських змаганнях з футболу «Старти надій», на приз Сапронова, «Олімпійське лелеченя», «Веселі старти», День здоров’я.

Учні школи брали активну участь в районних і обласних конкурсах патріотичного, художньо-декоративного та екологічного напрямків: «Сокіл» («Джура»), «Збережи ялинку», «Великодній дивограй» тощо.

Систематично проводиться робота щодо запобігання дитячого травматизму: викладається курс «Основи здоров’я» в 1-9 класах, проводилися виховні  години де дітей знайомлять з правилами безпеки у різних життєвих ситуаціях: з протипожежної, радіаційної безпеки, поводження з електроприладами, невідомими та вибухонебезпечними предметами; правила поводження на водоймищах  та в громадських місцях.

Питання стану роботи школи щодо запобігання дитячого травматизму розглядались та аналізувались на нарадах при директорі; батьківських зборах          Педагогічний колектив школи проводить певну роботу, спрямовану на виконання комплексної цільової програми боротьби зі злочинністю. Головними напрямками роботи з цього питання є індивідуальна робота з дітьми, схильними до пропусків занять, правопорушень та девіантної поведінки.

Заступником директора з НВР Бардуковою Н.В., педагогом-організатором Сименко Г.В., класними керівниками проводилася робота з учнями, схильними до правопорушень, щоденно контролювалося відвідування учнями уроків.

Стан роботи з профілактики та попередження правопорушень постійно заслуховувався на нарадах при директорі, Раді профілактики, класних батьківських зборах

Певна робота велася з дітьми пільгової категорії. Було проведено обстеження матеріально-побутових умов цих учнів, за необхідності надано матеріальну допомогу (одяг, канцтовари та інше), безкоштовне харчування, діти залучались до оздоровлення у пришкільному та позашкільних оздоровчих таборах.

В 2018-2019 навчальному році працював табір з денним перебуванням  «Рушничок» (начальник табору Савичева С.А.), де відпочивало 32 учні 1-5 класів, впродовж року ще 1 учень пільгової категорії протягом навчального року відпочив та оздоровився в позашкільному таборі – санаторно-оздоровчий центр соціальної реабілітації «Смарагдове місто».

У школі працювали гуртки «Народознавство» (керівник Кльова Л.М.), «Ритмика» (керівник Писаренко О.В.), які виховують в учнів ініціативність, самодисципліну, активність, відповідальність, толерантність та організаторські здібності.

Впродовж навчального року було оздоровлено 109 учнів , із них 36 учнів пільгових категорій

Соціальний захист дітей

Соціальна підтримка дітей пільгових категорій, що навчаються у школі, проводиться згідно з діючим законодавством. На початок навчального року були підготовлені списки учнів пільгових категорій. Кількість дітей у них становила:

  • дітей-сиріт і позбавлених батьківського піклування – 2;
  • дітей-інвалідів – 8;
  • дітей-чорнобильців – 0;
  • дітей з малозабезпечених родин –5;
  • дітей з неповних сімей – 36;
  • дітей з багатодітної родини – 32;
  • дітей напівсиріт – 2;
  • дітей учасників АТО – 5;
  • дітей-переселенців – 9;
  • дітей з неблагополучних сімей – 14;
  • дітей, що стоять на внутрішкільному обліку – 5;
  • стоять на обліку у кримінальній міліції у справах неповнолітніх – 0.

Ці діти постійно перебувають у центрі уваги адміністрації школи. Також за бюджетні кошти організовано харчування дітей пільгової категорії у шкільній їдальні.

Співпраця з батьками

Виховання учня в школі і сім’ї – щоденний нерозривний процес. Тому педагогічний колектив працює у тісній співпраці з батьківським колективом з метою створення найсприятливіших умов для самореалізації та розвитку школяра. Батьки є соціальним замовником школи, а тому беруть активну участь у навчально-виховному процесі. Вони є учасниками різноманітних позакласних заходів. Класні керівники тісно співпрацюють з сім’ями своїх вихованців: відвідують дитину вдома, спілкуються з родиною.

 Велику допомогу здійснюють батьківських комітети класів в підготовці класних кімнат до нового навчального року.

Збереження і зміцнення здоров’я учнів та працівників

Медичне обслуговування учнів та працівників школи організовано відповідно до нормативно-правової бази. Щорічно влітку, до початку нового навчального року, на базі КЗ «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Авдіївської міської ради діти проходять медичне обстеження. Відповідно до результатів медичного огляду дітей, на підставі довідок лікувальної установи у школі уточнюються списки учнів спеціальної, підготовчої, основної груп та групи звільнених від занять фізичною культурою на навчальний рік. Відповідно цих списків видається наказ по школі. Медичне обслуговування працівників школи організовано також на базі міської лікарні. Вони щорічно влітку проходять медичний огляд. Працівники їдальні проходять медичні огляди два рази на рік.

  Учні 1-4 класів забезпечуються гарячим харчуванням за рахунок бюджетних коштів. Цікаво і змістовно відбувається оздоровлення школярів у пришкільному відпочинковому таборі «Рушничок». Цього року вихованцями табору стало 31 учень школи. Вихованці табору вживали свіжі овочі, фрукти, соки.

Стан охорони праці та безпеки життєдіяльності

Робота з охорони праці, безпеки життєдіяльності, виробничої санітарії, профілактики травматизму дітей у побуті та під час навчально-виховного процесу визначається у діяльності педколективу як одна із пріоритетних і проводиться відповідно до Законів України «Про охорону праці», «Про дорожній рух», «Про пожежну безпеку», Державних санітарних правил і норм улаштування, утримання загальноосвітніх навчальних закладів та організацій навчально-виховного процесу та інших численних нормативних актів, які регламентують роботу школи з цих питань. Стан цієї роботи знаходиться під постійним контролем адміністрації школи. Наказом по школі на початку навчального року призначається відповідальний за організацію роботи з охорони праці та безпеки життєдіяльності у закладі, плануються першочергові заходи.

На початку навчального року, напередодні канікул та святкових днів проводяться інструктажі з безпеки життєдіяльності серед учнів, відпрацьована програма вступного інструктажу. Регулярно відбуваються цільові інструктажі з учнями перед екскурсіями, спортивними змаганнями. У школі в наявності необхідні журнали з реєстрації всіх видів інструктажів з питань охорони праці. Кожна класна кімната, кабінет, майстерня, спортзал має необхідний перелік документації з питань безпеки життєдіяльності. Також у приміщеннях школи розміщено куточок з безпеки життєдіяльності. Питання охорони праці та попередження травматизму неодноразово обговорювалися на оперативних нарадах. Вивчаючи стан травматизму серед учнів, можна відмітити, що в навчальному закладі здійснюється належна робота щодо попередження нещасних випадків, створення безпечних умов навчання.

Фінансово-господарська діяльність

Будівля школи прийнята в експлуатацію з 1939 року. Але незважаючи на великий вік та зношеність, адміністрація школи разом з колективом, батьками постійно працює над удосконаленням матеріально-технічної бази, підтриманню її у робочому стані. Фінансування потреб школи проводиться відділом освіти ВЦА

м. Авдіївка Донецької області. Для підготовки школи до нового навчального року виділено біля 10000 грн. для придбання краски, шпалер тощо. Виділені гроші на капітальний ремонт покрівлі. Школа співпрацює з міжнародними гуманітарними організаціями. Участь учнів школи в проекті  «Створення  умов для розвитку музичної культури, згуртування молоді та громади» у рамках програми міжнародної організації  Save the Children in Ukraine “Від дитини до дитини» матеріальна база школи поповнилася апаратурою на суму 50651гр., міжнародна організація Червоний хрест оснастила матеріальну базу новими шкільними меблями (столи учнівські, комп’ютерні, стіл для учителя в комп’ютерний клас).

 Адміністрацією школи приділяється увага естетичному вигляду навчального закладу. Коридори, вестибюль школи оформлені інформаційними стендами. Подвір’я школи доглядається обслуговуючим персоналом, учнями. Загалом територія школи має задовільний стан, який підтримується обслуговуючим персоналом.

Управлінська діяльність

Управління школою здійснюється згідно річного плану роботи школи, плану внутрішкільного контролю та календарних планів вчителів-предметників і планів виховної роботи класних керівників. Така система планування, що відпрацьована у школі і заснована на взаємодії всіх ланок, підрозділів та учасників освітнього процесу, забезпечує координацію їх діяльності, єдність вимог, контролю та взаємоконтролю в процесі роботи, сприяє досягненню ефективності та вдосконаленню освітнього процесу й забезпечує планомірний розвиток школи.

У навчальному закладі в наявності усі нормативно-правові документи, що регламентують діяльність освітнього закладу. Використовуючи постійне підключення до мережі Інтернет, стало можливим користуватися матеріалами сайтів Міністерства освіти і науки України, головного управління освіти, обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, відділу освіти, інших закладів освіти, що дає можливість оперативно й мобільно користуватися достовірною інформацією вчителям і адміністрації школи, вчасно знайомитися з новими документами та їх проектами.

У школі адміністрацією використовується багато різних форм контролю за станом навчально-виховного  процесу і, в першу чергу, таких традиційних, як вивчення стану викладання предметів та виконання навчальних планів та програм, перевірка класних журналів, щоденників, тощо. Аналіз результатів внутрішкільного контролю знаходить відображення у рішеннях педагогічної ради школи, відповідних наказах по навчальному закладу. Крім контролю за рівнем знань та навчальних досягнень учнів проводяться систематичні дослідження стану відвідування занять та стану навчальної дисципліни. Враховуючи сучасні вимоги, адміністрація школи дотримується стилю керівництва, який близький до демократичного, так як більшість рішень приймаються на основі колегіальних рішень. Основними формами спілкування з працівниками є наради, індивідуальні бесіди, інформування. Контроль здійснюється не заради пошуку винних, а заради позитивного кінцевого результату. У зв'язку з цим педагогам надається більше самостійності, створюються необхідні умови для самореалізації.

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.